Londonist Eesti kaitseväkke ja Lennuakadeemiasse

Helja KirberUudised

Minu nimi on Matias. Saan varsti 18-aastaseks. Ma olen sündinud ja kasvanud Inglismaal Londonis. See kõlab täiesti uskumatult, aga juba kolme kuu pärast alustan ma ajateenistust Eesti kaitseväes ja pärast seda loodan asuda õppima Eesti Lennuakadeemiasse. Ma olen lapsest peale tahtnud Eestisse ülikooli õppima minna ja pärast seda, kui ma napilt jäin Cambridge’i ülikoolist välja, teadsin ma, et mu tulevik on kindlasti Eestis.

Minu ema on eestlane ja ta on alati tahtnud, et ma eesti keelt oskaksin. Väiksena õppisin ma Londoni Eesti Koolis ja pärast seda teismelistele mõeldud Keelekindluses, kus õppisime eesti keelt, tegime eesti sööke ja kohtusime huvitavate eestlastega.

Väga kasulik oli ka Üleilmakoolis eesti keele ja eestikeelse matemaatika õppimine, mida ma olen teinud juba aastaid. Matemaatikat õppisin just selleks, et saaksin aru matemaatilisest sõnavarast, kui ma Eestis inseneriks õpin. Mulle on alati meeldinud Üleilmakooli veebitunnid, eriti see, et õpetajatega sai lisaks õppimisele vestelda ka koolist, ilmast, poliitikast jne.

Eelmise aasta veebruaris käisin ma Eestis ülikoolide avatud uste päevadel. Oli väga huvitav näha erinevaid ülikoole ja kõik sai palju selgemaks. Ma sain teada, et ülikooli sisseastumiseks on mul vaja kindlasti teha B2 eesti keele tasemeeksam, hakkasingi selleks õppima. Üleilmakooli eesti keele õpetajad aitasid mul selleks valmistuda. Sõitsin novembris Eestisse, tegin eksami ära ja sain väga hea tulemuse. B2 eksami juures oli kõige raskem essee ja kirja kirjutamine, kuna inglise koolis olen ma viimasel kahel aastal õppinud ainult nelja reaalainet. Inglismaa koolisüsteem on väga erinev Eesti omast.

Järgmisena hakkasin ma Üleilmakooli matemaatikaõpetaja toel valmistuma matemaatika riigieksamiks Eesti Lennuakadeemiasse astumiseks. Mul oli väga kahju teada saada, et see eksam jääb mul tegemata, sest Inglismaa kool pani ühe oma lõpueksamitest samale päevale, kui toimub riigieksam Eestis ja ma ei saa Eestisse sõita eksamit tegema. Õnneks vahetas lennuakadeemia vahepeal oma reegleid ja nüüd nad arvestavad ka välismaa koolide lõpuhindeid. Loodan sel aastal sisse astuda. Enne õppima asumist tuleb aga ära käia ajateenistuses ja ma ootan seda põnevusega.

Igal juhul on mu tulevik Eestis täis põnevaid väljakutseid ja huvitavaid võimalusi.

Matias Rasevicius