Lõimeleer kutsub suvelaagrisse!

Helja KirberUudised

lõimeleer kutsub laagrisse

Lõimeleer ootab kõiki vanu ja uusi sõpru taas eesti keele ja kultuurikümblusele lustlikus laagrivormis! Registreerimine on avatud.

Kui eelmisel aastal keskendusime eestlaste vanadele pulmakommetele, siis sel suvel toimub meie laager teemal SÖÖME END EESTLASEKS! Uurime, kust toit päriselt tuleb ja tutvume Eesti toiduga läbi aegade, kokkame ja korjame. Vesi kaevust, allikast, kraanist. Mida söödavat võib leida metsast ja kuidas sellest lõkkel süüa teha? Mida sõi talurahvas ja mis toite tehti eesti kodudes nõukogudeaegse defitsiidimajanduse ajal? Kuidas teha looduses leiduvast hambahari, nuustik ja seep? 

Lõimeleer on suvelaager, mis lõimib väliseesti noori ja peresid, tagasipöördujaid ning Eestiga seotud mitmekultuurilisi inimesi Eestiga. Laagris saab suhelda eakaaslastega, õppida rahvapärast pilli-laulu-tantsu-mängu, käia suitsusaunas, sõita hobuse ja paadiga, mängida veesõda ja palju muud.  Koolitunni stiilis õppimist ei toimu. Töökeel on küll eesti keel, kuid vajadusel oleme tegevusi selgitanud üle ka inglise keeles ja nii oleme alati hästi hakkama saanud. Seitsme tegevusaasta jooksul on meie laagrites osalenud lapsi USAst, Kanadast, Austraaliast, Rootsist, Kasahstanist, Soomest, Iirimaalt, Lätist, Suurbritanniast, Uus-Meremaalt, Šveitsist, Itaaliast, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Belgiast, Luksemburgist, Norrast ja loomulikult ka Eestist. Väga paljud lapsed tulevad aasta-aastalt uuesti, et kohtuda vanade tuttavate laste ja kasvatajatega.

Tihtipeale sooviksid laagrimelust osa võtta ja eesti keelt harjutada ka lapsevanemad, samuti väiksemad lapsed, kellele ööd võõras kohas võivad tunduda liiga hirmutavad. Selliseks puhuks on Perelõimeleer, kus päeval lapsed seiklevad teiste laagrinoortega, õhtul poevad emme-issi kaissu puhkama.

Noorte soovil toimub 2023. aastal laager veidi pikemana, kümnepäevasene: 19.-28. juuli 2023. Vahetusi on seekord vaid üks, nii et kes tahab kindlalt laagrisse pääseda, peaks varakult registreeruma.

Rohkem infot ja registreerimine: https://www.loimeleer.com/registreeri või mtu.loimeleer@gmail.com

Jätku leiba!

NB! Aprilli lõpuni soodushinnad!