EELINFO – Linnalaager ning pere- ja infopäev Tartus

Helja KirberUudised

Üleilmakooli linnalaager

Üleilmakool korraldab Tartus 31.7-2.8 linnalaagri ning 3.8.2024 pere- ja infopäeva.

Linnalaagris on kolmel päeval kell 10-14 lastele vanuseastmete kaupa tegevused muuseumide töötubades ja mujal – näiteks Tartu Mänguasjamuuseumis, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis, trüki- ja paberikunstikeskuses TYPA, Hullu Teadlase kabinetis, Vanemuise teatritunnis. Kirjanik Anti Saare juhtimisel saab mängida erinevaid lauamänge ja Seiklushunt viib läbi linnaorienteerumise, toimub ka fotojaht ja üheskoos eesti toitude valmistamine (Tüümian) Üleilmakooli õpetajad viivad iga päev läbi mängulisi eesti keele tunde. Programm täieneb veel.

31. juulil kell 10.30-13.30 tutvustab Merle van Someren Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodus lastevanematele oma raamatut “Mitmekeelne laps”. Toimub vestlusring.

3. augustil toimub Tartus AHHAA keskuses pere- ja infopäev, millel esinevad lastekirjanik Anti Saar (saab osta tema raamatuid) ja AHHAA teadusteater. Inge Lahtmetsa juhtimisel toimub liikumispaus “Laulame ja mängime eesti keeles”. Süüakse torti, pered ja õpetajad saavad omavahel suhelda, toimub infotund uutele peredele. Kõik huvilised saavad külastada AHHAA teaduskeskust.

Registreerumine algab mais, info ka Üleilmakooli Facebookis – https://www.facebook.com/yleilmakool.

Lisainfo: Helja Kirber, info@yleilmakool.ee